چت رومclose
روغن گیری
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 8
نویسنده پیام
bekrdaneh آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضویت: 12 /12 /1397
تشکرها : 6
تشکر شده : 3
روغن گیری
در صنایع عمدتا از دو روش برای استخراج روغن از دانه های چرب استفاده می شود.

روش اول استفاده از دستگاه روغن گیری پرس سرد و روش بعدی دستگاه روغن گیری پرس گرم می باشد.

دستگاه روغن کشی پرس سرد جهت روغن گیری انواع دانه های روغنی نظیر مغز بادام درختی و بادام زمینی ،سیاه دانه، کنجد و ... میباشد اما ظرفیت دستگاه روغن گیری به نوع دانه روغنیبستگی دارد و متغیر است.

اولین دستگاه روغن گیری درسال 1876 و در آمریکا اختراع و وارد چرخه تولید مواد غذایی گردید کهبا گذشت زمان دستگاه روغن گیری به روش پرس (سرد و گرم) با انرژی پایین تر ، سلامت و بازده بالاتر تولید شد.

امروزه کشور آلمان همانند سایر صنایعش در تولید جدیدترین دستگاه روغن گیری و دستگاه ارده گیری شیوه های نوین پیشرو می باشد .در خرید دستگاه روغن گیریباید به چند نکته از جمله مصرف انرژی،توان تولید،قدرت،کیفیت،بازدهی و...دقت داشت. روغن‌ کشی خانگی اساسا در کمترین زمان ، دانه های روغنی را به روغن تبدیل توسط دستگاه آسیاب می کنند.

چگونگی کار دستگاه های روغن گیری و ماشین آلات روغن کشی

دستگاه روغن گیری

دستگاه های روغن گیری اصولا کاربرد صنعتی و فروشگاهی دارند و اصولا امکان روغن گیری دانه های مختلف روغنی مانند: بادام، آفتابگردان، هسته انگور، گردو، سیاه دانه، فندق و کنجد را دارد.

پوشش دستگاه کاملا استیل که تمامی قطعات قسمت محرک را پوشش میدهد. و به گونه ای عمل میکند که علاوه بر رعایت تمامی استانداردهای ایمنی و بهداشتی ، دسترسی اپراتور به تمامی بخش های دستگاه را به آسانی امکان پذیر می کند.

دستگاه روغن گیری و کره گیر اصولا مجهز یه سیستم هوشمند اتوماتیک خاموشی پس از اتمام دانه می باشند، که استفاده از دستگاه را به صورت تمام وقت با آسودگی و ایمنی بالا امکان پذیر میکند.

دستگاه کره گیر

این روش از روغن کشی که در وسعت های مختلف، از خانگی تا شرکت های روغن گیری بزرگ این روز ها از آن استفاده می کنند به این صورت هست که دانه های روغنی را در یک سیلندری که دارای یک پیچ چرخنده هست می ریزید. این پیچ چرخنده با فشار زیادی که وارد می کند باعث خرد شدن و له شدن دانه های روغنی می شود تا زمانی که روغن از آن ها حاصل شود. سوراخ هایی که در پایین سیلندر قرار دارند این اجازه را به روغن می دهند که روغن از آن جا سرازیر شود و در ظرفی که مخصوص جمع آوری روغن است قرار گیرد.

شما می توانید با خرید یک دستگاه ارده گیری یا روغن کشی معمولی حدودا 12 میلیون تومانی شروع کنید.
منبع بکردانه

امضای کاربر : بکردانه | روغن گیری | دستگاه روغن گیری | دستگاه روغن کشی | ماشین آلات روغن کشی | کره گیر | دستگاه کره گیر | ارده گیری | دستگاه آسیاب
یکشنبه 12 اسفند 1397 - 14:31
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :