چت رومclose
ایده هایی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه : رنگ هایی که هرگز از مد افتاده
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 98
نویسنده پیام
arel آفلاین


ارسال‌ها : 5
عضویت: 14 /1 /1397


ایده هایی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه : رنگ هایی که هرگز از مد افتاده
انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ برای آشپزخانهممکن است کمی گیج کننده باشد. برخی از متخصصان دکوراسیون داخلی معتقدند زمانی که برای طراحی یک خانه مسکونی می خواهید رنگ انتخاب کنید می بایست از پرده های رنگ های خنثی استفاده کنید. اما گروهی از طراحان نیز به دنبال دخیل کردن ذائقه شخصی در طراحی فضا بوده و از رنگ های شاخص تر استفاده می کنند. البته که در اینجا تاکید ما بر این است که برای انتخاب رنگ موردنظر برای آشپزخانه تان، در نهایت باید به ندای قلب خودتان گوش دهید اما برای اینکه راهنمایی برای انتخاب رنگ در اختیار داشته باشید، در ادامه 28 ایده منحصر به فرد برای تعیین رنگ آشپزخانه ارائه شده است که پیش از انتخاب نهایی خود نباید دیدن آنها را از دست بدهید:
01. آشپزخانه هایی ملهم از طرح آشپزخانه های قدیمیاین آشپزخانه کوچک که توسط Williams Ridout طراحی شده است، از رنگ های متداولی برای کابینت ها استفاده کرده که هیچ گاه از مد نمی افتند. در عین حال برای تجهیزات آشپزخانه این فضا از رنگ های روشن و براق استفاده شده است تا ظاهری همچون آشپزخانه های نوستالژیک قدیمی به دست آید. دیوارها به رنگ سفید هستند و رنگ کابینت ها سربی انتخاب شده اند و یخچال براق و قرمز رنگ در کنار دستگاه اسپرسوساز روی کابینت، توانسته اند فضا را زنده کنند.
02. آشپزخانه های صورتی رنگ دوباره ظهور می کنند.طراحی شرکت معماری Colombo and Serboli
چه از رنگ صورتی متنفر باشید و چه این رنگ را دوست داشته باشید، نکته مهم این است که پرده های مختلف این رنگ همیشه متناسب روح زمان بوده اند. بنابراین واضح است که کاربرد این رنگ در فضای آشپزخانه نیز همواره مورد توجه بوده است. اما آنچه در مورد یک آشپزخانه صورتی رنگ در اینجا مد نظر است، فضایی شلوغ که پر از رنگ هایی باشد که صرفا آنها را دوست دارید، نیست. در این آشپزخانه که طراحی شرکت معماری Colombo and Serboli می باشد، مسئله طراحی تنها با یک دیوار تک صورتی رنگ حل شده است. کمد سبز رنگ بر روی این دیوار صورتی رنگ، کنتراست رنگی مناسب فضا را به وجود آورده است.
03. آشپزخانه های تک رنگ و منوکروماین آشپزخانه کوچک و تک رنگ طراحی Gleba and Stoermer بوده و حس شادی در فضا به وجود آورده است. ترکیب پرده های انرژی بخش رنگ قرمز با کابینت هایی که درب های بدون زهوار و ساده دارند، یک آَشپزخانه کاملا مدرن و زنده را خلق کرده است.
04. آشپزخانه کلاسیک سفید رنگاگر به دنبال یک سبک ماندگار برای طراحی آشپزخانه تان هستید، آشپزخانه های کلاسیک سفید رنگ در هر زمانی مد روز بوده اند. برای کمی مزه دار کردن این چنین فضاهایی، می توانید از میوه ها یا گلهای طبیعی استفاده کنید تا فضای شما گرم تر شود. در این خانه مدرن سفید رنگ که توسط گروه طراحان داخلی Holly Mathis طراحی شده است، شلف و قفسه های چوبی و کرکره آویزان روی پنچره، جذابیت بصری خاصی در فضا به وجود آورده است. انتخاب رنگ خاکستری برای جزیره آشپزخانه نیز عمق بیشتری به فضا داده است.
05. آشپزخانه به رنگ سبز تیرهبرخی از رنگ های روشن در طراحی آشپزخانه همیشه می توانند ماندگار باشند، چرا که حسی از فضاهای قدیمی نیز به وجود می آورند. یکی از این رنگ های روشن قدیمی که در طراحی این آشپزخانه توسط JAS Design Build دیده می شود، رنگ سبز تیره است. این رنگ به طراوت بهار است و در کنار کفسازی چوبی زیبایی خود را بیشتر به نمایش می گذارد.
06. آشپزخانه لیمویی رنگنمی توان رنگی شادتر از رنگ زرد در طیف رنگ ها پیدا کرد. در طراحی این آشپزخانه توسط گروه Alys Designs از رنگ زنده زرد لیمویی برای درخشان کردن کابینت های قدیمی استفاده شده است. در پوشش دیوارها و کف از چوبی به رنگ بسیار روشن استفاده شده و باعث ایجاد توازن در کنار این رنگ زرد جالب توجه شده است.
07. کابینت های آبی تیرهاستفاده از کابینت هایی به رنگ آبی تیره یا آبی کبالت، در آشپزخانه این خانه روستایی که توسط Meriwether Inc طراحی شده است باعث جالب توجه تر کردن فضا شده است. رنگ یخچال نیز متناسب با رنگ درب های کابینت که به صورت دستی رنگ شده اند، انتخاب شده است.
08. آشپزخانه به رنگ یشمیدر طراحی این آشپزخانه کار گروه Black Lacquer Design، رنگ یشمی استفاده شده بسیار جلب توجه می کند. ترکیب این رنگ با رنگ خاکی و شیرآلات طلایی رنگ و کاشی کاری سفید فضایی هم گرم و هم دعوت کننده به وجود آورده است.
09. استفاده از یک جزیره رنگی در آشپزخانهگروه طراحی Vidal Design برای طراحی این آشپزخانه سفید رنگ سنتی از رنگ قرمز رسی برای جزیره وسط آشپزخانه استفاده کرده است تا حال و هوای فضا را عوض کند. این جزیره رنگین به خوبی با کاشی هایی که با طرح هندسی در حدفاصل کابینت ها کار شده است، تناسب دارد.
10. آشپزخانه مدرن اسکاندیناویاییدر طراحی این آشپزخانه، Isabelle McAllister از پرده های روشن آبی متوسط برای کابینت های آشپزخانه استفاده کرده است. برای ایجاد کنتراست موردنظر نیز از دستگیره هایی به رنگ زغال سنگی استفاده شده است.
11. آشپزخانه ای الهام گرفته از آثار پیت موندریانبا رنگ آمیزی آشپزخانه تان با الهام از آثار نقاش معروف، پیت موندریان، که ایده گروه معماری Ande Bunbury نیز در طراحی این آشپزخانه بوده است، می توانید در طراحی آشپزخانه خود تحولی ایجاد کنید. این شرکت طراحی از ایده استفاده از رنگ های متنوع برای تبدیل کابینت های قدیمی به یک المان چشم گیر بهره برده است.
12. رنگ آمیزی آشپزخانه با ترکیبی از رنگ های آبی و سبزاستفاده از رنگ سبز در هر جایی، دلیل قانع کننده ای دارد. رنگ سبز از رنگ گیاهان گرفته تا رنگ سال پنتون در سال 2017، رنگی است جاودان و انرژی بخش که می تواند هر فضایی را گرم تر و دعوت کننده تر کند. در این آشپزخانه طراحی Brett Mickan Interior Design از رنگ سبز تیره در کنار پرده های پررنگی از رنگ آبی استفاده شده است.
13.آشپزخانه با چاشنی رنگ صورتیاستفاده از برخی رنگ ها به عنوان چاشنی در طراحی یک فضا می تواند منجر به تفاوت شگرفی در طراحی فضا بشود. در این خانه که توسط Laura Burleson Interiors طراحی دکوراسیون آن انجام شده است، برای روشنایی ها از رنگ صورتی پر رنگ استفاده شده که باعث شده این آشپزخانه سنتی سفید رنگ، طراحی شاخصی پیدا کند.
14. کابینت هایی به رنگ آبی ملایماگرچه در تصاویر قبل تر، کاربرد کابینت هایی به رنگ آبی تیره را در فضای آشپزخانه دیدیم اما استفاده از آبی ملایم نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد. کابینت های این آشپزخانه که در آن از دو پرده از رنگ آبی روشن استفاده شده است، محصولی از Shaker Kitchen می باشد.
15. آَشپزخانه به رنگ زرد خردلیرنگ زرد خردلی استفاده شده در طراحی این آشپزخانه که توسط Jas Design Build طراحی شده است، عامل جذابیت فضا می باشد. انتخاب رنگ آبی مات برای جزیره این آشپزخانه منجر به تکمیل طراحی این فضا شده است.
16. آشپزخانه ای به رنگ سبز نعناییکانتر چوبی این آشپزخانه که موجب ایجاد گرمی در فضا شده است در کنار رنگ سبز نعنایی که رنگ کارخانه ای این کابینت ها می باشد، موجب جذابیت فضا شده است.
17. از رنگ مشکی هم می توانید استفاده کنید.دیوارهای تیره همراه با مبلمان های روشن، می توانند فضای آشپزخانه را دراماتیک تر کنند. جداره تیره این آشپزخانه در کنار جزیره سفید رنگ آن که توسط The Vawdrey House طراحی شده است، ترکیب زیبایی در فضا به وجود آورده که باعث می شود فضا بزرگتر نیز به نظر برسد.ادامه مطلب و تصاویر بیشتر در
ایده هایی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

امضای کاربر : ویلا سازی در شمال
سه شنبه 14 فروردین 1397 - 10:55
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :